Anestezi Uzmanı ve Hasta Olarak Siz, Cerrah Olarak Biz

Anestezi Uzmanı ve Hasta Olarak Siz, Cerrah Olarak Biz

Beyin cerrahisi…

Cerrahi bilim dalları arasında en çok emek isteyenlerinden biri. Uzun ihtisas yıllarına ek olarak güvenle ameliyat yapabilmek ve deneyim kazanmak için geçen yıllar. Bu uzun yolculukta ameliyathanede her aşamada beraber yol kat ettiğimiz, anestezi uzmanı arkadaşlarımız. Ameliyat yapmamızı sağlayan, bu süreçte göz göze geldiğimizde bile işler yolunda mı, yoksa sorun mu var; bir çırpıda anladığımız en büyük desteklerimiz.

Hasta olarak ise kendinizi bize emanet etmeden önce, her türlü sağlık sorununuzun varlığını araştıran ve gerektiğinde ilgili bölümle tedavisini sağlayan koruyucunuz.

Bu nedenle ameliyat öncesi anestezi bölümü değerlendirmesine çok özen gösterin. Anestezi uzmanınıza tüm sağlık sorunlarınızı (geçirilmiş ameliyat, anjio-stent öyküsü, hipertansiyon, diabet, astım öyküsü, kullandığınız ilaçlar (özellikle kan sulandırıcı denilen ilaç grubu), alerji öyküsü vb) TÜM AYRINTILARI ile anlatın.

Anestezi uzmanları ile işimiz ameliyat sona erince bitmiyor, ameliyat sonrası ağrı yönetimi ve hastanın yoğun bakım sorunlarında da yanımızdalar.

Başarılı bir cerrahi süreç ancak takım olarak cerrahi ile anestezi ekibinin birbirine inanması ile mümkün.

Hep sağlıkla kalın...

İlgili Gönderiler